Hej!
Jag funderar på att till hösten börja plugga vidare inom området rörlig bild/film. Jag är intresserad av de flesta områden inom film och vill helst ha en arbetsroll med antingen foto eller efterarbete.
Jag har nu idag kollat runt lite snabbt på olika utbildningar som verkar spännande, och nedanstående är väl de som verkar passa mig bäst av olika anledningar. Jag tänkte bara bara om ni kan berätta för- samt nackdelar med utbildningarna och vilka möjligheter som finns efter utbildningen. Vill inte bara att det ska vara en rolig utbildning, utan även att den ska ge något.
Film- och TV-produktion, Högskolan Dalarna.
http://www.du.se/sv/Utbildning/Utbil...--Rorlig-bild/
Ölands Dokumentärfilmskola
http://www.ofhs.ltkalmar.se/t/Page.a...epslanguage=SV
Tipsa gärna om andra Svenska utbildningar också.
Edit: Kan tillägga att jag inte har arbetat allt för mycket med film innan så har inget vidare att visa upp för att bli antagen någonstans. Gymnasieutbildning i Media med inriktning Medieproduktion.



3Gillningar
LinkBack URL
About LinkBacks

Svara med citat

Bokmärken