Gå till innehåll

Recommended Posts

Postad

Hej!

 

Under april-juni kommer Cajjankompaniet spela in en kortfilm i Västerås. Filmens syfte är att underhålla och vi kommer tävla med den i den regionala uttagningen till Novemberfestivalen.

 

Filmen handlar om Måns som kommer som ny till Ungredaktionen på VLT (Vestmanlands Läns Tidning). Därifrån utvecklas en häpnadsväckande historia som kommer få den som tittar att både rysa och skratta.

 

Vi söker skådespelare till följande roller:

 

Stefan: Man, 18-25 år. >175 cm.

 

Reinhold: Man, 45-75 år.

 

Rollbeskrivningar, synopsis eller manus kan erhållas vid intresse. Tidigare erfarenhet av skådespel eller teater uppskattas men är inget krav. I nuläget är mat vid inspelningstillfällena den enda ersättning vi kan utlova. Kravet är att kunna ta sig till Västerås vid upprepade tillfällen. Inspelningarna kommer i första hand vara under helger.

 

Castingen kommer äga rum i Västerås, info kommer för de intresserade.

 

Hör av er vid intresse, senast den 9 mars. Skriv en kort presentation av er själva och ert nummer till jonasolsson93@hotmail.com.

Jag nås även på nummer 076 - 054 82 79.

 

Tack!

Jonas Olsson

Delta i konversationen

Du kan posta nu och bli medlem senare. Om du har ett konto, logga in nu för att posta med ditt konto.

Gäst
Skriv ett svar...

×   Klistras in som rik text.   Återställ formatering

  Endast 75 max uttryckssymboler är tillåtna.

×   Din länk har automatiskt bäddats in.   Visa som länk istället

×   Ditt tidigare innehåll har återställts.   Rensa redigerare

×   Du kan inte klistra in bilder direkt. Ladda upp eller sätt in bilder från URL.

×
×
  • Skapa nytt...