Gå till innehåll

Recommended Posts

Postad

Sylvester Stallone har 60-års kris. Därför repriserar han sina största roller igen. Både Rocky och Rambo. Tror dock att Rambo kan få en ganska stor publik med ett bra manus.

Postad

nja...vet inte riktigt om dom var uttalade talibaner, men dom var ju rebeller i afghanistan under den perioden så likheterna är ju slående. Dessutom så var det ju inte så politiskt inkorrekt att hjälpa talibanerna då. Hur var det med James Bond i Living Daylights? gjorde han inte nått liknande? Och i båda dessa filmer var det ju Ryssarna som var bovarna.

 

Får väl se hur det artar sig... blir ju lite MGS4 över det hela, med en avdankad åldrad krigshjälte (nej jag vet inte hur jag ska tolka slutet på senaste trailern, men jag har mina teorier...) ... måste kämpa mot både ålderskrämpor och fienden ;)

Delta i konversationen

Du kan posta nu och bli medlem senare. Om du har ett konto, logga in nu för att posta med ditt konto.

Gäst
Skriv ett svar...

×   Klistras in som rik text.   Återställ formatering

  Endast 75 max uttryckssymboler är tillåtna.

×   Din länk har automatiskt bäddats in.   Visa som länk istället

×   Ditt tidigare innehåll har återställts.   Rensa redigerare

×   Du kan inte klistra in bilder direkt. Ladda upp eller sätt in bilder från URL.

×
×
  • Skapa nytt...