Gå till innehåll

Olof Storm

Medlemmar
  • Inlägg

    7
  • Blev medlem

Allt postat av Olof Storm

  1. Håller helt med... har också 550D och känner heller inte för att köpa upp mig just nu.. Manuell Kelvin är någonting jag verkligen saknar. Segt med manuella vitbalansen på DSLR.. Så jäkla omständlig process.
  2. Hej! Är det någon som ha köpt utrustning från företaget Indikit? I så fall vad tycker ni om produkterna?
  3. Jag löste det! köpte Glidecam 4000 pro via Filmprylar.se Tack för svaren. Den fungerar perfekt och med träning blir det jättebra.
  4. Ah, Tack :D Nu har jag ju nåra alternativ.
  5. Ok, Jag har ju som sagt A1s och tittade på både Canon WD-H72 och sony VCL-HG0872. Antar att båda fungerar för kameran då? :D
  6. Jag har en Canon XH A1s och tänkte köpa mig en vidvinkel, men jag tänkte bara fråga om det är så att jag måste ha just en Canon lins? Kan jag t.ex använda en Sony lins? Det är 72mm gänga på A1s, så tänkte att så länge de e samma gänga på vidvinkeln spelar de kanske ingen roll vilket märke man har. Det är väll ändå bara optik, så de kan ju inte påverkas av kameran.
  7. Jag har har kollat runt efter en Glidecam till min Canon XH A1s... Men jag är så osäker. Har hört att GC 4000 är bra men fungerar det även med GC 2000? Jag tycker att priserna är så löjligt höga här i Sverige.. så om någon vet något sätt som man kan få det billigare på och kan dela med sig av den infon så är jag evigt tacksam :D MVH Olof Storm
×
×
  • Skapa nytt...