Jump to content

Recommended Posts

Posted

När jag har fångat videofilm i ett antal klipp och dragit dessa till storyboard och ska redigera klippen i tidslinjen, så visas klippen inte i videofönstret när jag spelar upp klippen från tidslinjen (eller från storyboard). Därför blir det omöjligt att välja t ex klippställen på filmen. Klippen kan bara spelas upp när jag klickar på klippen överts där videoklippen visas efter fångsten från kameran.

Någon med idé om orsak?

Posted

Har ingen anning, men jag kan ju dig ett råd. Byt program, WMM är bland det buggiaste program som finns. Du tex ladda hem trail versionen på Pinnacle 9,0 helt gratis.

Posted

det verkar inte finnas någon annan lösning. Jag tänkte prova Windows Movie Maker eftersom det såg enkelt ut. Tidigare har jag kört Pinnacle Studio 8.0 en hel del och det blir väl att återgå till detta program.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...